Az esztétikai műtétek talán leggyakoribb változata a mellplasztika, ami nem meglepő, mert a feszes, kerek, telt kebel a nőiesség legfontosabb szimbóluma volt és ma is az. De komoly beavatkozásról lévén szó, az utána való regenerálódási időben szigorúan be kell tartani az orvos javaslatait. Dr. Falus György weboldalán további hasznos tippeket olvashat a plasztikai műtétek utáni teendőkről. Fájdalmas, feszítő érzés keletkezik a mellekben a mellplasztikai operációt követően, ami egyéntől függően, pár napig erős fájdalommal is járhat.
Viszont ezek a kínzó tünetek fokozatosan csökkennek, néhány hét, esetleg hónap alatt teljesen elmúlnak. Akkor szűnik meg teljesen ez a szimptóma, amikor a szervezet megszokja az implantátum okozta változásokat. A portálon olvashatjuk azt is, hogy a beavatkozás után egy speciális kompressziós melltartót szükséges hordani és a rendszeres kontrollvizsgálat szintén kötelező. Ezekre fel kell készülni időben, hiszen például ahhoz, hogy a kontrollvizsgálatra el tudjunk menni, esetenként hiányoznunk kell a munkahelyünkről is.
Egyéni alkattól és a foglalkozás jellegétől függ, hogy mikor térhetünk vissza a munkába a beavatkozás után. Például irodában dolgozó hölgyek már 1 hét elteltével visszatérhetnek a munkahelyükre, viszont a nagyobb fizikai megterheléssel járó foglalkozásúaknak érdemes ezzel 2 hónapot várniuk. Kíméletes életmódot leszünk kénytelenek élni a mellplasztika műtét után 2 hónapig, nem sportolhatunk, nem tehetjük ki a szervezetünket erősebb terhelésnek.
Mindenféle fizikai terheléstől tartózkodnunk kell ebben az időszakban és ezt ajánlott nagyon komolyan venni. Aki szereti élvezni a Nap sugarainak melegét, annak érdemes úgy időzítenie a műtétet, mert a beavatkozás után 6 hónapig tartózkodni kell a napozástól is. Óvni kell a fénytől a heget, nem érheti sem napfény, sem mesterséges fény, mint a szolárium, mert deformálódhat. Tehát célszerű ezeket a dolgokat végiggondolni, mielőtt belevágnánk a mellplasztika műtétbe, mert ez egy jó ideig befolyásolja az életvitelünket.